Vivo, üçe katlanan ve lazerli klavyeyle çalışan cep telefonu üretecek

Katlanabilir cep telefonları son dönemde tüketicilerin ilgisini çekiyor, bazı üreticiler katlanabilir modellerini daha erken piyasaya sundu ancak pazarda dengeler değişmek üzere.

Katlanabilir cep telefonları son dönemde tüketicilerin ilgisini çekiyor, bazı üreticiler katlanabilir modellerini daha erken piyasaya sundu ancak pazarda dengeler değişmek üzere. Çünkü Çinli üretici Vivo, çok farklı özellikleri olan ve üçe katlanabilir akıllı telefonlar üretmeyi planlıyor.

Kısa süre önce OnePlus’un iki kez katlanabilir üç ekranlı akıllı telefon üzerinde çalıştığı öğrenilmişti. Şimdi ise Vivo, üç katlı akıllı telefonunun patentini aldığını açıkladı. Vivo, iki defa katlanır bir telefon üzerinde çalışıyor ama bu telefonun ek ve önemli bir özelliği var; telefona lazerli klavye de kullanmak mümkün olacak. Dolayısıyla, tamamen açıldığında akıllı telefon bir dizüstü bilgisayara dönüşebiliyor.  

Her üç ekran açıldığında, lazer teknolojisiyle masanın üstünde görünecek bir sanal klavye devreye sokulup kullanılabiliyor. Böylece Vivo, yalnızca bir akıllı telefonla bir tableti aynı cihazda birleştirmekle kalmıyor, bunlara bir de dizüstü bilgisayar ya da bu ikisinden bir bilgisayar oluşturmuş oluyor. Vivo, üçe katlanan akıllı telefonu ve sanal klavyesi ile benzeri bulunmayan emsalsiz bir alet geliştiriyor.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Okunma