Trump'ın söylediği ilacı kullanan iki kişiden biri öldü

Kaliforniya Eyaleti'nde ABD Başkanı Donald Trump'ın da bir konuşmasında corona virüsüne karşı kullanılabileceğini söylediği klorokin karışımını alan eşlerden erkek yaşamını yitirdi.

Dış Haberler, 24 Mart (HİBYA) – Kaliforniya Eyaleti'nde ABD Başkanı Donald Trump'ın da bir konuşmasında corona virüsüne karşı kullanılabileceğini söylediği klorokin karışımını alan eşlerden erkek yaşamını yitirdi.Kadın'ın ise durumunun kritik ve yoğun bakımda olduğu bildirildi.

Hastane sistemi Banner Health'ten yapılan açıklamada klorikin maddesinin diğer kullanımlarının yanı sıra ''balık akvaryumlarını temizlemekte kullanılan bir katkı maddesi'' olduğu açıklandı.

CNN'deki habere göre Klorokin, sıtma, lupus ve romatoid artrit tedavisi için Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmış, ancak corona virüsü tedavisinde kullanılması onayı verilmemişti.

Banner Health Sağlık uzmanları, bu ilacın yanı sıra diğer "uygun olmayan ilaçlar ve ev ürünleri" nin corona virüsünü tedavi etmek veya önlemek için alınmaması gerektiğini vurguladı.


Hibya Haber Ajansı

1.9b
Okunma