Şirket haberleri

ISCTR – 91 gün vadeli 1 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

BEYAZ – Fortune Dergisi tarafından Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin şeçildiği ve yayımlandığı Fortune 500 listesinde şirketin 395. Sıraya yükseldiği açıklandı.

CEMAS – Şirket tarafından fabrikanın enerji ihtiyacının bir kısmını karşılayarak tasarruf sağlanması  amacıyla planlanan 5,9 MWe kurulu gücündeki "GES Kapasite Artışı"na ilişkin, ÇED’in konu alındığı "Proje Tanıtım Dosyası" nın değerlendirilmesi kapsamında "Güneş Enerji Santrali Kapasite Artışı" projesine "Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir"   kararı verildiği, sonrasında, yatırımı planlanan Güneş Enerji Santrali için  "Çağrı Mektubu" müracaatı yapılmasının önünde bir engel kalmadığının değerlendirildiği açıklandı.

CUSAN – Finanskent BDDK projesi kapsamında Şirket bağlı ortaklığı Çuhadaroğlu Alüminyum ile GGK-Yıldızlar Adi Ortaklığı arasında  "İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Stick Cephe Kaplama" işleri yapımına yönelik 109 milyon TL tutarlı sözleşmenin imzalandığı açıklandı.

DITAS – Amerika'da faaliyet gösteren şirket bağlı ortaklığı Ditaş America LLC’nin tasfiye sürecinin başlatılmasına karar verildiği açıklandı.

DZGYO – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen 100 milyon TL fonun kısa vadeli banka kredilerinin ödenmesinde ve borçlanma aracı ihraç tutarının geri ödenmesinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

EKGYO –İstanbul Küçükçekmece’deki Bizim Mahalle Projesi’nin 342 adet bağımsız bölüme ait Yapı Ruhsatlarının alındığı açıklandı.

İstanbul Zeytinburnu’ndaki Büyükyalı İstanbul Projesi’nin  28 olan ticari ünite sayısı 46 adet olacak şekilde Yapı Tadilat Ruhsatının alındığı açıklandı.

EGSER – Dünyada toplamda 18 firmanın sahip olduğu,   Green Squared Sertifikasını Türkiye'de almaya hak kazanan ilk ve tek Türk şirketi olunduğu açıklandı.

ENKAI – Şirketin, JSC Tatenergo ile Tataristan'da inşa edilecek 858MW kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santralinin anahtar teslimi olarak yapımı için 25,6 milyar ruble tutarlı sözleşme imzalandığı, santralin 2023 Aralık ayında faaliyete geçmesinin planlandığı açıklandı.

GEREL – Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kardeş'in Weiser Asset Management Limited aracı kurumunda olan 6.500.000 adet payının rehin gösterilerek, Şirket ile Silo Equity Partners SPC arasında 18 ay ödemesiz 84 Ay vadeli ve %8 TL’sına sabit basit faizli 23,2 milyon TL tutarında kredi sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

KOZAL – Bilecik Söğüt’te bulunan maden sahası ile ilgili olarak tüm know how bilgilerinin satışı konusunda GUBRF ile yapılan görüşmeler kapsamında tüm know how haklarının 33,0 milyon TL bedelle satılmasına ilişkin satış sözleşmesinin imzalandığı açıklandı.

HUBVC & RTALB – HUBVC iştiraki Genz Biyo Teknoloji’nin 1 milyon dolar değerleme ile RTALB iştiraki A1 Yaşam Bilimleri’nden 100.000 dolar yeni yatırım aldığı açıklandı.

ISCTR – 91 gün vadeli 1 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

MEMSA – Şirkete 44.892 TL alacak ile ilgili olarak İcra Dairesinden 7 gün içinde ödenmesini talep eden bir ödeme emri alındığı açıklandı.

MRGYO – Borsa tarafından şirket paylarına 7 Ekim’e kadar açığa satış, kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri getirildi.

OSTIM – Şirket personelinin Kısa Çalışma Ödeneği süresinin 1 ay uzatıldığı açıklandı.

QNBFB – 92 gün vadeli 10 milyon sterlin tutarında bono ihraç edildi.

PRZMA – Arı İnovasyon (Doğa Kolejleri) ile tür, cins, özellik ve vasıfları sözleşme ekinde belirtilen yayınların şirket tarafından, hammaddesi, basılması, sevkiyatı, bandrollenmesi ve teslimi gibi hizmetler karşılığı 16,5 milyon TL tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

SELGD – Şirket bağlı ortaklığı olan Sel Enerji’ye Aydın Efeler’deki Çevre Düzeni Planında "Bölge Parkı Büyük Kentsel Yeşil Alan" amacı ile ayrılan Büyükşehir Belediye'since yapılan projede Işıklı Doğal Yaşam Parkı içerisinde kaldığı gerekçesi ile kamulaştırılmasının  uygun görüldüğünün açıklanması kapsamında kamulaştırma kararına karşı itiraz dilekçesinin hazırlanarak hukuki sürecin başlatıldığı açıklandı.

TSPOR – Futbolcu Muhammet Taha Tepe’nin transferi konusunda Altınordu Kulübüyle ve futbolcuyla anlaşma sağlandığı, sözleşme fesih bedeli olarak 2,4 milyon TL ödeneceği açıklandı.

TKFEN – Şirket bağlı ortaklığı Tekfen İnşaat’ın %40 oranında iştiraki olan Azfen JV, Haydar Aliyev Rafinerisi'nin Modernizasyon ve Yenileme Projesi B Paketi kapsamında Tecnicas Reunidas şirketinin alt yüklenicisi olarak, inşaat ve montaj işlerini toplam yaklaşık 237 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

TSGYO – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen 199,3 milyon TL fonun kısa ve uzun vadeli banka kredilerinin kapatılmasında kullanılacağı açıklandı.

VESTL – Manisa’daki üretim fabrikalarına 603 yeni işçi alımı yapılacağı medyada yer aldı.

VKFYO – Borsa tarafından şirket paylarına 7 Ağustos’a kadar açığa satış, kredili işlem ve brüt takas tedbiri getirildi.

BRMEN – Bank of America Corporation tarafından 1,75 – 1,89 TL fiyat aralığından 845.341 adet alış ve 485.416 adet satış yapılırken, şirket sermayesindeki payı %6,93’e geriledi.

BURVA & BURCE – BURCE tarafından 25,00 – 25,02 TL fiyat aralığından 6.953 BURVA payı satılırken, BURCE’nin BURVA’daki payı %43,00’e geriledi.

GEREL – Fidelity Clearing Canada tarafından 963.224 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %4,75’e geriledi.

IHYAY – Bank of America Corporation tarafından 1,21 – 1,25 TL fiyat aralığından 26.933.191 adet alış ve 21.558.375 adet satış yapılırken, şirket sermayesindeki payı %8,28’e geriledi.

SAMAT – Burak Güney tarafından 240.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,75’e geriledi.

SEKFK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 41.706 adet geri alındı.

HDFGS – Şirket sermayesinin 64 milyon TL’den kar payından %9,375 oranında bedelsiz olarak 6 milyon TL artışla 70 milyon TL’ye çıkarılması kapsamında SPK^ya başvuru yapıldı.

PEKGY – Şirket sermayesinin 7,31 milyon TL’den %246,10 oranında bedelsiz olarak 179,9 milyon TL iç kaynaklardan artışla 253,0 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

TSGYO – Şirket sermayesinin 300 milyon TL’den %66,67 oranında bedelli olarak 200 milyon TL nakden artışla 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Okunma