Home Dijital Gazete Kaynatıp soğutup içmek faydalı mı?

Kaynatıp soğutup içmek faydalı mı?

by hukuknews

Yemeklerden yine 10-15 dakika sonra tüketilen su sindirimi kolaylaştırarak kabızlığı önlediğini dile getiren Yiğit, “Başlıca bu etkileri ile kilo vermede faydalıdır. Paketlenerek tüketime sunulmuş sular gerekli kontrollerden geçtikleri için güvenilirdirler ve kaynatılmalarına gerek yoktur” dedi.

 

Yiğit, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti;

 “Hayatın temel yapıtaşı olarak bildiğimiz suya bilgi kirliliği karıştı. İçilen suyun temizliği ve güvenirliliğini sorgulamaya önce PH derecesinden başlanmalı, zayıflatıcı özellik içinse kalite ve miktara bakılmalı. Sağlıklı ve kaliteli su tüketmek adına en düşük 7.4 ph değeri olan suları tercih etmelisiniz. Suyun ph değeri 7’nin altında olduğunda asidik, 7 olduğunda nötr, 7’nin üzerinde olduğunda bazik (alkali) diye tanımlanır. Alkali su hücre atıkları olan serbest radikallerin yani toksinlerin nötralize edilmesini ve vücuttan daha kolay atılmasını sağlar. Alkali suyun tek başına kilo verdirici bir etkisi bulunmamasına karşı ödem atmaya daha çok yardımcı oluyor”

 

ALKALİ SU ZAYIFLATIR MI?

Tek başına alkali su tüketimi ile kilo vermenin mümkün olmadığına dikkat çeken Yiğit, “Alkali suyun zayıflatıp zayıflatmadığı en çok merak edilen konulardan biri. Sırf kilo vermek adına tek başına alkali su tüketmek doğru değildir. Alkali su sadece zayıflamanıza yardımcı olur. Düzenli olarak egzersiz ile beraber dengeli beslenmezseniz sağlıklı kilo veremezsiniz.” ifadelerini kullandı.

 

YEMEKLERDEN ÖNCE Mİ SONRA MI İÇİLMELİ

Suyun faydalarından bahseden Yiğit, şunları söyledi;

“Su metabolizmayı hızlandırır. Yemeklerden 10-15 dakika önce tüketilen su tokluk hissi verir ve daha çabuk doymamızı sağlar. Yemeklerden yine 10-15 dakika sonra tüketilen su sindirimi kolaylaştırır, kabızlığı önler. Başlıca bu etkileri ile kilo vermede faydalıdır.”

 

MİKTARI KADAR KALİTESİ DE ÖNEMLİ

Yalnızca tükettiğimiz su miktarı değil, kaliteli su tercihi de sağlığımız için önemli olduğuna dikkat çeken Yiğit, sözlerini şöyle tamamladı;

“Günde yaklaşık 2 ila 2.5 litre kadar su tüketmeliyiz. Yaz aylarında sıcaklık nedeni ile su kaybımız daha çok olduğundan bu miktarı 3 ila 3.5 litreye kadar çıkartabiliriz.”

Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment