İsveçli iklim aktivisti Thunberg karantinada

İsveçli iklim aktivisti Thunberg instagram hesabından yaptığı duyuruda corona semptomları gösterdiğini, babası ile birlikte kendilerini karantinaya aldıklarını duyurdu.

Stockholm, 24 Mart (HİBYA) – İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg instagram hesabından yaptığı duyuruda corona semptomları gösterdiğini, babası ile birlikte kendilerini karantinaya aldıklarını duyurdu.

İki hafta önce Almanya'da BBC ile bir program yaptıktan sonra döndükleri İsveç'te boğaz ağrısı ve öksürükten şikayetçi olduğunu, babasında da ayrıca ateş olduğunu belirten Greta Thunberg herhangi bir risk grubuna dahil olmadığı için test virüs testi yaptırmdığını açıkladı.

Thunberg İnstagram paylaşımında ''“Aynı anda başka kimselerde de görülmemiş olsaydı, hiçbir şeyden şüphelenmezdim. Sonra alışılmadık bir şekilde yorgun olduğumu ve biraz öksürdüğümü düşündüm.

“Bunu çok daha tehlikeli yapan şey bu. Çoğu (özellikle gençler) semptomları fark etmeyebilir veya çok hafif semptomlara sahip olabilir. O zaman virüsü taşıdıklarını bilmeyebilirler ve risk gruplarına ait olanları enfekte edebilirler'' diyerek takipçilerini, uzmanları dinlemeye ve daha hafif semptomlarla bile evde kalmaya çağırdı.


Hibya Haber Ajansı

6.2b
Okunma