Home Dijital Gazete İDSO DenizBank Konserleri’nde Burcu Hancı rüzgarı

İDSO DenizBank Konserleri’nde Burcu Hancı rüzgarı

by hukuknews

İstanbullular’ı klasik müzikle buluşturan İDSO DenizBank Konserleri’ne, Sevgililer Günü Haftası’nda Burcu Hancı damgasını vurdu. Ülkemizin sayılı sopranolarından olan DenizBank Kültür Sanat Danışmanı Burcu Hancı, sanatseverlerden büyük beğeni kazandı

Sevgililer Günü Haftası’na Soprano Burcu Hancı damgasını vurdu. İDSO DenizBank Konserleri kapsamında 18 Şubat akşamı, İstanbul’da AKM Tiyatro Salonu’nda sahne alan Hancı, dinleyicilerden büyük beğeni kazandı. Ülkemizin sayılı sopranoları arasında yer alan DenizBank Kültür Sanat Danışmanı Burcu Hancı, Sevgililer Günü Haftası dolayısıyla düzenlenen konserde, dinleyicilere klasik müzik ziyafeti yaşattı. Tenor Caner Akın ile sahne alan Burcu Hancı’ya, Murat Cem Orhan yönetimindeki İDSO eşlik etti. 

İDSO DenizBank Sevgililer Günü Konseri’nde; Rossini’den Donizetti’ye, Lehar’dan Puccini’ye ünlü bestecilerin sevgiyi anlatan, onu şiirselleştiren eserlerinden oluşan seçki sanatseverlere keyifli anlar yaşattı. Bugüne kadar çeşitli etkinlikler ile dünyanın pek çok yerinde ülkemizi temsil eden Burcu Hancı, önümüzdeki dönemde de konserlerine devam edecek.

Burcu Hancı Hakkında

Burcu Hancı, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nden şeref öğrencisi olarak 2012 yılında mezun oldu. Aynı yıl Prof. Dr. Mustafa Yurdakul ile Yüksek Lisans çalışmalarına başladı. Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda 2014 yılında birincilikle ve başarı bursuyla yüksek lisansını tamamladı. Yine 2014 yılında Yunanistan’da Greek Opera Studio’nun dinletisinde birinci seçilerek, Genç Sanatçı Programına ve Festival Konserleri’ne davet edildi. 2015’te İtalya’da Vincenzo Scalera ile repertuar hazırlayan Burcu Hancı, L’Accademia del Belcanto Eğitim programı için çok sayıda İtalyan opera şarkıcısı arasından ilk sekize girdi ve dünyaca ünlü opera sanatçılarıyla çalışma fırsatı buldu. Bugüne kadar pek çok orkestra ile konser gerçekleştiren Hancı, dünyanın birçok ülkesinde ülkemizi başarıyla temsil etti. 

 

Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment