Home Dijital Gazete Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ülkemizin de katkılarıyla Kosova halkının refahının artmasından memnuniyet duyuyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ülkemizin de katkılarıyla Kosova halkının refahının artmasından memnuniyet duyuyoruz”

by hukuknews

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani ile gerçekleştirdiği basın toplantısının ardından Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Kosova Cumhurbaşkanı Sayın @VjosaOsmaniPRKS  ve heyetini ülkemizde ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduk. Bu ziyaretin köklü tarihî, kültürel, beşerî bağlara sahip ülkelerimiz arasındaki kardeşlik ve dayanışmanın daha da güçlendirilmesine hizmet edeceğine inanıyorum.

Kosova’nın egemenliğine, toprak bütünlüğüne, siyasi birliğine, kalkınmasına, uluslararası alanda hak ettiği yeri almasına büyük önem atfediyoruz. Ülkemizin de katkılarıyla Kosova halkının refahının artmasından memnuniyet duyuyoruz.

TİKA, Kosova’da 700’e yakın proje gerçekleştirdi. Türk firmaları bugüne kadar 400 milyon avroya varan yatırım yaptı. Serbest Ticaret Anlaşması’yla ticaretimizde olumlu bir seyir yakalandı. Ticaret hacmimiz salgına rağmen 2021’de %52 düzeyinde arttı, 600 milyon dolara ulaştı.

Türkiye, Kosova’nın tüm komşularıyla iyi ilişkiler geliştirmesini istemekte, Priştine-Belgrad Diyalog Süreci’ni desteklemektedir. Kosova’yı tanıyan ilk ülkelerden biri olarak, ilk günden itibaren her alanda Kosovalı kardeşlerimize destek verdik, vermeye devam edeceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment