Home Dijital Gazete Borsel: “Avrupa tarihinde bir ilk”

Borsel: “Avrupa tarihinde bir ilk”

by hukuknews

Avrupa Birliği Dış İlişkiler Temsilcisi Joseph Borsel, Rusya Ukrayna savaşına ilişkin  açıklamalarda bulundu. Borsel, konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Ukrayna’ya yeni bir destek paketi hazırladık, Ukrayna ordusuna silah ve yardım yapma kararı aldık. Rusya’yı izole etme de kararlıyız ve bu konuda kararlar aldık. Ukrayna da şuan kapsamlı bir savaş var. Avrupa Birliği tarihinde ilk kez böyle bir karar alıyoruz. Tüm ortaklarımızla bu eş güdümlü olarak yapıyoruz. Bu Rusya’ya verilmiş net bir mesajdır.  Avrupa  Birliği askeri mekenizma kurarak Ukrayna’ya silah gönderecek.

Polonya’nın kararlarımıza ve birliğimize katkılarımızdan dolayı teşekkürediyoruz. Ukrayna’yı siber saldırılara karşıda koruyacağız. Yaptırımlar konusunda Rusya içinde daha aktif destekleyen ve provakatif kişiler hedef alınacak. Avrupa Birliği tüm Rus uçuşlarına kapatılmıştır. Hiç bir Rus uçağı Avrupa da bir havalimanına inemeyecek. Rusya’yı  finanse eden destekleyelerde hedef alınacaktır. Rusya’yı uluslararası izole edeceğiz. Uluslararası kuruluşlarda da Rusya’yı cıkaracağız ve izole edeceğiz.

Rusia Today ve Stupnik Avrupa bilriliğinde yayın yasağı getirildi. Bu getirilen yazak dezenformasyon yaptıkları içindir. ( Gelen sorunlara yanıt olarak ) Dezenformasyon yapan bir kuruluş, basın kuruluşu değildir. Rusya’da ki bağımsız basını destekleyeceğiz. 
Ukrayna’ya komşu ülkerleri ve balkan ülkerini buradan doğacak tüm olumsuluklar içinde yakında takip ediyoruz. Bugünler çok önemli Avrupa Birliği’nin ne olduğunu ve ne olması gerektiği için bize bir şans. Avrupa Birliği’nin sürekli 2. Dünya Savaşı’nda sonra çıktığını barış ve refah için çıktını söylüyoruz ancak mevcut durumuda korumalıyız.”

Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment