Aksakal’dan Öğretmenler Günü mesajı

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Aksakal mesajında;

“Milli ve manevi önderlerin yol göstericiliğine, onların veciz sözlerle işaret ettiği hususlara tartışmasız riayet, Türk milletinin en önemli hasletlerinin başında gelir. İslâm inancının kutsal kitabı Kuran-ı Kerim’de “Oku!” diyerek başlayan, Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum!” anlayışıyla Öğretmenin önemini ortaya koyan ve lâik Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumu gerçek bir ulus haline getirirler.” sözü tam olarak bu hasletlerimizin karşılığını oluşturur.

Öncelikle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere teröre ve pandemiye kurban verdiğimiz tüm öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla yâd ederken, insanüstü bir çaba ve mesleki inançla tüm zorlukları göğüsleyerek evlatlarımıza gelecek kurgulayan Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Okunma